Karena Sokołowska

  Karena Sokołowska

  3

   

  KARENA SOKOŁOWSKA – Słuchaczka Studium Fotografii we Wrocławiu

   


   
  Karena Katarzyna Sokołowska – miłośniczka, pasjonatka oraz hobbystka rejestracji swoich myśli, wyobrażeń, za pomocą różnych technik artystycznych. Częściej sięga po „pudełko z obiektywem” , ponieważ, tak łatwiej zapisać wyobraźnię, aniżeli ją uchwycić za pomocą kartki i ołówka.
   

   

   

  Swoje inspiracje czerpie na podstawie przeczytanych książek – wtedy wyobraźnia działa najlepiej, pokazuje inną rzeczywistość i materię, z którą na co dzień się spotykamy. Oczywiście każdy z nas widzi wszystko inaczej, dotyka rzeczywistości w różny sposób. Chłoniemy ją, ocieramy się o jej powierzchnię.
  Mnie osobiście intrygują rzeczy, kwestie egzystencjalności, które są sprowadzane na margines i osiągają statut tzw. tabu. Bo kto po przerobieniu chociażby „Dies irae” Kasprowicza, myślałby: „Ale wizja, te trąby, koniec świata – może warto by przełożyć to na współczesną wizję końca świata” – właśnie dokonać własnej interpretacji. Albo po przeczytaniu innej pozycji – o mnichu – osobie pobożnej, jakby mogło się wydawać – pokazać, że nawet on jest człowiekiem, grzesznikiem, po prostu jego historii inaczej – nie o świętości, ale w pewien sposób o człowieczeństwie.
  Fascynują mnie te wizje, każda imaginacja pochłoniętej „knigi” – dlatego takie są też moje prace – może odchodzą od standardów, balansują na granicy tzw. noża, ale nikt nigdy dokładnie nie wpasuje się w ramy oczekiwań.
   
  Zapraszamy na wystawę od 13 czerwca. Więcej informacji znajdziecie tutaj:  https://www.facebook.com/events/850628241689016/
   
  https://www.kolumny.art.pl/aktualnosci/511,wernisaz_wystawy_fotografii_kareny_sokolowskiej_mnich.html
   
  Pani Kareno gratulujemy!

  3  625