Kurs kierujemy zarówno dla osób, które rozpoczynają przygodę z aktorstwem reklamowym i telewizyjnym, a nie wiedzą od czego zacząć, jak i do tych, które znają podstawy aktorstwa, ale chcą same tworzyć swoje self- tape.
Podczas kursu przeprowadzimy Cię przez proces castingowy, tak jakby casting odbywał się naprawdę. Odbędziesz wiele ćwiczeń praktycznych, dzięki którym nauczysz się jak prawidłowo nagrywać self tape, a także jak dobrze ustawić światła oraz kadrować i montować materiały w warunkach domowych. Nauczysz się podstaw i składowych dobrego aktorstwa ekranowego. Poznasz swoje mocne i słabsze strony, dzięki czemu dowiesz się co wyeksponować, a co pominąć w prezentacji. Poznasz język reżyserów castingu oraz swój typ i wiek ekranowy, co jest kluczowym elementem w budowaniu swojego wizerunku.
- nauczysz się profesjonalnie sporządzać nagranie tzw. Self- Tape oraz wizytówkę, w tym ustawienia świateł, kadrowania i montażu,
- nauczysz się jak zrobić makijaż telewizyjny,
- poznasz podstawy dobrego aktorstwa,
- poznasz język reżyserów castingu,
- rozpoznasz kiedy Self-Tape jest dobry,
- poznasz swój typ i wiek ekranowy,
- poznasz swoje mocne strony.

A to wszystko odbędzie się w warunkach domowych, z wykorzystaniem sprzętu jaki posiadasz.
Twoje Self-Tape może się wyróżniać na tle innych, w czasach gdy większość castingów odbywa się on-line.
Forma zajęć, ilość godzin: 50 godz. zajęć online na platformie zdalnego nauczania, zajęcia odbywają się w weekendy w blokach 2×3 godz.
Czas trwania kursu: 2 miesiące
Termin rozpoczęcia zajęć: czerwiec 2021 r.
Cena modułu podstawowego: 530 zł (dla absolwentów Szkół Artystycznych ROE: 480 zł)
- Co to jest Self-Tape?
- Od czego zacząć? I zanim zaczniesz…
- Jaki jest mój typ i wiek ekranowy ?
- Najczęściej popełniane błędy.
- Ubranie, tło, makijaż.
- Jak ustawić set pod Self-Tape.
- Kadrowanie obrazu.
- Kiedy Self-Tape jest dobry.
- Język reżyserów castingu.
- Jakie światło?
- Podstawy i składowe gry aktorskiej przed kamerą.
- Przesyłanie danych.
- Karta castingowa.
- Zasady dobrej wizytówki.
- Casting i recall.
- Podstawy montażu.
- Ćwiczenia praktyczne- wizytówka.
- Ćwiczenia praktyczne- Self-Tape.
- Ćwiczenia praktyczne- scena- dialog.
- Ćwiczenia praktyczne- autentyczne sceny castingowe.
- Wygrywasz casting i co dalej.
- Plan reklamowy.
- Plan serialowy.
- Plan filmowy.
- Nastawienie psychiczne i feeling.
Forma zajęć, ilość godzin: 20 godz. zajęć stacjonarnych w studiu w Warszawie, zajęcia odbywają się w weekendy
Czas trwania kursu: 1 miesiąc ( 2 weekendy)
Cena modułu zaawansowanego: 450 zł (dla absolwentów Szkół Artystycznych ROE: 410 zł)
Uwaga!
Można wziąć udział tylko w module podstawowym lub w module podstawowym i zaawansowanym.
Nie ma możliwości udziału w module zaawansowanym bez wcześniejszego udziału w module podstawowym.
Absolwenci Studium Aktorstwa ROE 2020/2021 mają zaliczony moduł podstawowy.
W sprawie zapisów na kurs prosimy kontaktować się z Biurem Rekrutacji w Warszawie:
tel. (22) 827 01 37, 509 846 468
e-mail: biuro@roe.pl
Alicja Kwiatkowska – Absolwentka wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 15 lat występuje na deskach wielu teatrów na terenie całej Polski, współpracując między innymi z Firmą Syndykat Artystyczny, Teatrem Skene oraz Teatrem Polskim we Wrocławiu. Autorka scenariuszy do spektakli teatralnych i krótkich form filmowych. Zrealizowała wiele kampanii reklamowych jako aktorka ale również i producent. Czynnie uczestniczy w castingach do produkcji telewizyjnych i reklamowych. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie marketingu i promocji, specjalizując się, we współpracy z grafikami, w projektowaniu i realizacji form graficznych, organizacji i reżyserii sesji zdjęciowych oraz różnych form wizualnych, tworzeniu dem aktorskich. Jest pomysłodawcą i współtwórcą projektu fotograficznego Colour Therapists adresowanego głównie do kobiet oraz założycielem youtubowego programu satyrycznego Deadly Serious.
Tomasz Pulsakowski – Fotograf, filmowiec. Z wykształcenia antropolog kultury (Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Wrocławski), absolwent ASP Wrocław (kierunek Fotografia i multimedia) oraz szkoły fotograficznej Międzynarodowe Forum Fotografii „Kwadrat” we Wrocławiu. Od 2009 zajmuje się zawodowo zarówno dokumentem fotograficznym i filmowym, jak i realizacjami o charakterze artystycznym. Twórca krótkich form filmowych (teledyski, reportaże). Reżyser teledysków dla zespołów muzycznych Riverside, Ray Wilson, Lunatic Soul, Tides From Nebula. Uczestnik wielu polskich oraz międzynarodowych wystaw fotograficznych.
Nagrody fotograficzne: BZWBK Press Foto 2010 ( I miejsce w kategorii „Fotokast”, 2010), BZWBK Press Foto 2011 ( I wyróżnienie w kategorii „Fotokast”, 2011), NEWSREPORTAŻ – konkurs magazynu Newsweek (II miejsce w kategorii Fotokast, 2011), FOTO PAIN 4 (I miejsce w kategorii „Industrial”, 2010)
Nagrody dla teledysków: Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film 2017, nominacja w kategorii „Zdjęcia” (Lunatic Soul – Fractured), Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film 2015, nominacja w kategorii „Zdjęcia” (Riverside – Found), Byron Bay Film Festival 2016, Oficjalna Selekcja (Riverside – Found ), Canada International Film Festival 2016, Award of Excellence (Riverside – Found)
Projekty komercyjne: Realizacja materiałów promocyjnych dla południowo-koreańskich telewizji reklamowych (Hyundai Mall TV, Lotte Mall TV, Home & Shopping).